Rekolekcje dla mężczyzn

 • Termin
  Godz. rozpoczęcia: 16.30; zakończenia: 14.00
 • Prowadzący rekolekcje: ks. dr Jacek Stefański
  Płeć: Dla mężczyzn
  Duchowość: Kolbiańska, Maryjna, Św. Jana Pawła II
 • Miejsce rekolekcji: Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji
  Miejscowość: Wigry
  Kod pocztowy: 16-402
  Adres: Wigry 11, 16-402 Suwałki
  Województwo: Podlaskie
  Kraj: Polska
  87 566 2499
 • Organizator rekolekcji i jego wszystkie wpisy: ks. Jacek Stefański
Znajduje się w: Rekolekcje klasyczne
Data aktualizacji: 28-06-2020. Wizyt: 225
Opis:
„Panie Boże, proszę Cię, wspomnij na mnie i przywróć mi siły”! (Sdz 16,28).

Bóg wybrał Samsona, aby uchronić swój naród przed wpływem pogaństwa, które groziło jedności i wierności wiary w Boga Izraela. Mimo swojej grzeszności i słabości Samson miał realizować zamysł Pana, który nie rezygnuje ze swego planu wobec człowieka. Po dziś dzień Bóg ujawnia swój zamysł za przyczyną słowa Bożego, które pozostaje „pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości” (2 Tym 3,16). Jednak słowo Boże dociera do nas przez Kościół i w Kościele za przyczyną jego dwutysięcznej tradycji i stałego nauczania Kościoła udostępnionego w Katechizmie.

Odkrywając słowo Boże i pochylając się nad nim w ten sposób pomagają mężczyźnie żyć zgodnie z zadaniami życiowymi powierzonymi mu przez Pana. Przybądź zatem na wzgórze wigierskie – miejsce uświęcone pobytem i modlitwą świętego Jana Pawła II – aby w atmosferze duchowości maryjnej, miłości do Kościoła i modlitewnej Adoracji Najświętszego Sakramentu odkryć na nowo, jak wsłuchać się w głos Boży i żyć Jego wolą na co dzień.

Rekolekcje prowadzi ks. dr Jacek Stefański, urodzony w Izraelu, kapłan diecezji ełckiej, biblista, były wieloletni ojciec duchowny kleryków oraz wykładowca Pisma świętego i języka hebrajskiego. Obecnie posługuje jako kierownik duchowy i zajmuje się formacją rekolekcyjną oraz biblijną w pokamedulskim centrum areopagu nowej ewangelizacji w Wigrach.

Zgłoszenia za pośrednictwem poczty elektronicznej: rekolekcje@wigry.pro, lub telefonicznie: 87 566-24-99.

 

Wpis Rekolekcje dla mężczyzn nie ma jeszcze recenzji. Napisz pierwszą!
-