Rekolekcje loretańskie Różaniec światłem i nadzieją

 • Termin
  Godz. rozpoczęcia: 13:00; zakończenia: 15:00
 • Prowadzący rekolekcje: ks. Józef Dziduch
  Dla kogo?: Młodzież, Dorośli
  Płeć: Dla kobiet i mężczyzn
  Temat(y): Maryjne, Modlitewne, Życie duchowe
  Duchowość: Maryjna
  Noclegi: Łóżko z pościelą
  Posiłki: Śniadanie, Obiad, Kolacja
  Odpłatność: Płatne
 • Lokal rekolekcyjny: Dom rekolekcyjny
  Miejsce rekolekcji: Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej
  Miejscowość: Wyszków
  Kod pocztowy: 07-202
  Adres: Loretto 1
  Województwo: Mazowieckie
  Kraj: Polska
  510099949
 • Organizator rekolekcji i jego wszystkie wpisy: Rekolekcje Loretańskie
rozaniec
Znajduje się w: Rekolekcje klasyczne
Data aktualizacji: 06-04-2021. Wizyt: 254
Opis:

Różaniec światłem i nadzieją

„Różaniec jest równocześnie medytacją i prośbą. Wytrwałe błaganie zanoszone do Matki Bożej opiera się na ufności, że macierzyńskie wstawiennictwo wszystko może uzyskać od Serca Syna. Przechodzić z Maryją przez sceny różańca to jakby być w „szkole” Maryi, by czytać Chrystusa, by wnikać w Jego tajemnice, by zrozumieć Jego przesłanie” (Jan Paweł II).

Najczęściej jesteśmy przyzwyczajeni do rekolekcji parafialnych w Wielkim Poście i Adwencie, a w niektórych parafiach przed odpustem. Ale są także organizowane rekolekcje dla różnych wspólnot czy osób, które pragną umocnić się w wierze, chcą pewne sprawy osobiste, rodzinne i inne poukładać na nowo, zawierzyć Panu Bogu, aby żyć w pokoju.

Te rekolekcje organizowane są w szczególnym czasie, w maju, miesiącu maryjnym, w dniach 11-13 nawiązujących do objawień Fatimskich – zechcemy przez Maryję, a szczególnie przez Różaniec, który jest modlitwą i ratunkiem na wszystko, aby umocnić siebie i innym dawać siebie, tym bardziej, gdy tak wiele doświadczyliśmy niepewności spowodowanej przez pandemię koronawirusa.

W tych rekolekcjach pragnę ukazać Maryję, która sama przeszła przez cierpienia, niezrozumienia, osamotnienia, doznała tak wiele doświadczeń. Ostatecznie stała się naszą Panią i Matką oraz Królową, która pragnie nam towarzyszyć i wspierać w różnych życiowych sytuacjach, tych trudnych, gdy dotykają nas cierpienia, osamotnienia, niepokoje i w tych, kiedy mamy coś wybierać odpowiedzialnego, podejmować ważną decyzję, oraz wtedy, kiedy pragniemy wielbić i Jej dziękować za otrzymane łaski i za to, że jest z nami.

Serdecznie zachęcam do udziału w tych rekolekcjach – miejsce jest bardzo klimatyzujące do nastroju modlitwy, do wyciszenia się i do medytacji. Na pewno będzie czas na rozmowy między nami, bo wielu ma także swoje różne doświadczenia i przeżycia, którymi będzie można podzielić się.

Na pewno nie zabraknie chwil na radosne nasze spotkania.

Wpis Rekolekcje loretańskie Różaniec światłem i nadzieją nie ma jeszcze recenzji. Napisz pierwszą!
-