Rekolekcje lectio divina dla sióstr zakonnych i osób życia konsekrowanego

 • Termin
  Godz. rozpoczęcia: 19:00; zakończenia: 13:00
 • Prowadzący rekolekcje: ks. Rafał Pietruczuk
  Dla kogo?: , siostry zakonne i osoby życia konsekrowanego
  Płeć: Dla kobiet
  Temat(y): Biblijne (Lectio Divina)
  Noclegi: Łóżko z pościelą
  Posiłki: Śniadanie, Obiad, Kolacja
  Odpłatność: Płatne od: 400zl,
  Max ilość uczestników: 30
 • Lokal rekolekcyjny: Dom rekolekcyjny
  Miejsce rekolekcji: Dom Rekolekcyjny Diecezji Siedleckiej
  Miejscowość: Nowe Opole
  Kod pocztowy: 08-103
  Adres: Seminaryjna 26
  Województwo: Mazowieckie
  Kraj: Polska
  502545805
 • Organizator rekolekcji i jego wszystkie wpisy: ks. Rafał Pietruczuk
Opis:

Diecezjalne Centrum Formacji Kapłańskiej oraz Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II diecezji siedleckiej zapraszają siostry zakonne oraz osoby życia konsekrowanego na rekolekcje w formie lectio divina, które odbędą się w dniach 23-27 maja 2021 r. w Domu Rekolekcyjnym w Nowym Opolu.

Ćwiczenia duchowne będą okazją do pójścia za nauczaniem świętego papieża Jana Pawła II, który w adhortacji apostolskiej „Vita consecrata” napisał: „Słowo Boże jest pierwszym źródłem wszelkiej duchowości chrześcijańskiej. Umacnia osobistą więź z żywym Bogiem oraz z Jego zbawczą i uświęcającą wolą. Dlatego właśnie od samego początku istnienia zgromadzeń życia konsekrowanego, zwłaszcza monastycznych, przywiązywano zawsze najwyższą wagę do lectio divina. Dzięki niej słowo Boże zostaje przeniesione w życie i rzuca na nie światło mądrości, która jest darem Ducha” (VC, 94).

Uczestniczki rekolekcji, posługując się metodą modlitwy słowem Bożym, jaką jest lectio divina, pochylą się nad wybranymi fragmentami Pisma Świętego, ukazującymi dzieje wybranych postaci biblijnych: Abrahama, Debory i Pawła z Tarsu. Z pewnością będzie to dobra okazja, by w świetle Pisma Świętego ponownie spojrzeć na własne powołanie oraz posługiwanie we wspólnocie Kościoła. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Rafał Pietruczuk, wykładowca WSD w Nowym Opolu oraz moderator Dzieła Biblijnego naszej diecezji.

Wpis Rekolekcje lectio divina dla sióstr zakonnych i osób życia konsekrowanego nie ma jeszcze recenzji. Napisz pierwszą!
-