Kapłańskie ogólnopolskie rekolekcje biblijne – „Bądź mężny i mocny...bo z tobą jest Pan Bog* (Joz 1,9)

 • Termin
  Godz. rozpoczęcia: 17.00; zakończenia: 14.00
 • Prowadzący rekolekcje: ks. dr Jacek Stefański
  Dla kogo?: , Dla kapłanów
  Duchowość: Kolbiańska, Maryjna, Św. Jana Pawła II
 • Miejsce rekolekcji: Wigierski Areopag Nowej Ewangelizaji
  Miejscowość: Wigry
  Kod pocztowy: 16-412
  Adres: Wigry 11
  Województwo: Podlaskie
  Kraj: Polska
  87 566 2499
Znajduje się w: Rekolekcje klasyczne
Data aktualizacji: 06-09-2021. Wizyt: 318
Opis:

Kapłańskie ogólnopolskie rekolekcje biblijne – „Bądź mężny i mocny! Nie bój się i nie drżyj, bo z tobą jest Pan, Bóg twój, wszędzie, gdziekolwiek pójdziesz” (Joz 1,9). Jozue został wybrany, aby wprowadzić naród Izraela do Ziemi obiecanej. W ten sposób jego zadanie stało się zapowiedzią najważniejszego zadania każdego kapłana Nowego przymierza, który ma prowadzić ludzi ścieżkami życia do Boga i do życia wiecznego z Nim w Niebie. Korzystając z wieloletniej tradycji Ojców Kościoła i przykładów świętych nasze tegoroczne kapłańskie rekolekcje biblijne będą służyć do umocnienia naszej kapłańskiej tożsamości. Będziemy to czynić w duchu maryjnym i w atmosferze modlitewnej w miejscu uświęconym obecnością świętego Jana Pawła II oraz kamedułów, którzy spędzili w Wigrach 132 lata.

Rekolekcje prowadzi ks. dr Jacek Stefański, urodzony w Izraelu, kapłan diecezji ełckiej, biblista, były wieloletni seminaryjny ojciec duchowny kleryków oraz wykładowca Pisma świętego i języka hebrajskiego. Obecnie posługuje jako kierownik duchowy i zajmuje się formacją rekolekcyjną oraz biblijną w pokamedulskim klasztorze i Wigierskim Areopagu Nowej Ewangelizacji.

Wpis Kapłańskie ogólnopolskie rekolekcje biblijne – „Bądź mężny i mocny...bo z tobą jest Pan Bog* (Joz 1,9) nie ma jeszcze recenzji. Napisz pierwszą!
-