Lectio Divina - Błogosławieństwa w życiu bł. Edmunda Bojanowskiego

lectio-divina-7
Znajduje się w: Rekolekcje klasyczne
Data aktualizacji: 29-09-2021. Wizyt: 132
Opis:

Jezus widząc tłumy – czytamy w Ewangelii Mateusza w 5 rozdziale – wyszedł na górę. Mateusz bardzo jasno komunikuje nam, że Jezus widzi tłumy, nie jak ktoś, kto się jedynie im przygląda. Jego spojrzenie zatrzymuje się i dociera do głębi. Patrząc, swoim spojrzeniem przenika tłumy, przenika stan ich ducha, dostrzega ich cierpienie. Kiedy Mateusz pisze, że Jezus widzi tłumy, chce powiedzieć, że widząc je, poznaje ich troski, ich biedę i nędzę. Jezus widzi tłumy podczas gdy wchodzi na górę. W Biblii góra jest miejscem spotkania z Bogiem, miejscem na którym Izrael otrzymał dziesięć Słów Boga, jest miejscem ustanowienia Przymierza. Jest także, miejscem wybrania Dwunastu. Góra jest miejscem powołania i nauczania .
Swoją Górę – miejsce modlitwy, podejmowania decyzji, wyciszenia miał Edmund Bojanowski. To św. Góra – Bazylika Matki Bożej Świętogórskiej, gdzie spędzał wiele godzin i gdzie udawał się z każdą małą i wielką sprawą.
Weekendowe rekolekcje skierowane są dla dziewcząt i kobiet pragnących pogłębić wież ze Słowem Bożym i pragną poznać historię życia Ewangelicznymi Błogosławieństwami w życiu bł. Edmunda Bojanowskiego.
Spotkanie w klimacie ciszy, z wprowadzeniami do modlitwy i rozmowami indywidualnymi. Możliwość spowiedzi świętej, uczestnictwo w Eucharystii. Spotkanie w rytmie modlitwy Lectio Divina.

Wpis Lectio Divina - Błogosławieństwa w życiu bł. Edmunda Bojanowskiego nie ma jeszcze recenzji. Napisz pierwszą!
-