Król Dawid - ostatni ze spodziewanych

 • Termin
  Godz. rozpoczęcia: 19:00; zakończenia: 13:00
 • Prowadzący rekolekcje: ks. Rafał Pietruczuk
  Dla kogo?: , Księża diecezjalni i zakonni
  Płeć: Dla mężczyzn
  Temat(y): Biblijne (Lectio Divina)
  Odpłatność: Płatne od: 500zl,
  Max ilość uczestników: 30
 • Lokal rekolekcyjny: Dom rekolekcyjny
  Miejsce rekolekcji: Dom Rekolekcyjny Diecezji Siedleckiej
  Miejscowość: Nowe Opole
  Kod pocztowy: 08-103
  Adres: Seminaryjna 26
  Województwo: Mazowieckie
  Kraj: Polska
  502908476
Opis:

Diecezjalne Centrum Formacji Kapłańskiej oraz Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II zapraszają księży diecezjalnych i zakonnych do udziału w rekolekcjach lectio divina, które odbędą się w dniach 17-21 października 2021 r. w Domu Rekolekcyjnym w Nowym Opolu. Tym razem ćwiczenia duchowe poświęcone będą postaci króla Dawida.

Uczestnicy rekolekcji będą mogli zapoznać się z duchową głębią wybranych epizodów z dziejów owego biblijnego bohatera, niepozornego i pogardzanego pasterza owiec, który na mocy Bożego wybrania stał się królem Izraela. Historia Dawida stanowi klasyczny przykład wybrania osoby z pozoru mało znaczącej, bez wielkich możliwości, wobec której Bóg dokonuje wielkich rzeczy. Jest to jednocześnie historia wiary, w której Boży wybór przeplata się z ludzką słabością. Syn Jessego z Betlejem z jednej strony całkowicie ufa Bożej mocy, dzięki czemu jest w stanie pokonać Goliata i stawiać czoła nienawiści ze strony Saula, a następnie mężnie prowadzić Izraelitów do zwycięstwa nad wrogimi narodami. Z drugiej strony doświadcza własnej słabości, gdy już jako władca zasiadający na tronie w Jerozolimie poddaje się pokusie, sprowadzając do pałacu Batszebę, żonę wiernego żołnierza, Uriasza Hittyty.

Posługując się dynamiką lectio divina, rekolektanci będą mogli spojrzeć przez pryzmat historii króla Dawida na własną drogę wiary i realizację kapłańskiego posługiwania w Kościele. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Rafał Pietruczuk, wykładowca WSD w Nowym Opolu oraz moderator Dzieła Biblijnego diecezji siedleckiej.

Zainteresowanych prosimy o kontakt: tel. 502 908 476, email dzielo.siedlce@gmail.com.

Księża pracujący w szkole będą mogli otrzymać stosowne zaświadczenie o uczestnictwie w rekolekcjach. 

Wpis Król Dawid - ostatni ze spodziewanych nie ma jeszcze recenzji. Napisz pierwszą!
-