“MAŁA DROGA* MAŁEJ TERESY - O. JAKUB KAMIŃSKI OCD - DZIEŃ SKUPIENIA

 • Termin
  Godz. rozpoczęcia: 10:00; zakończenia: 17:00
 • Prowadzący rekolekcje: o. Jakub Kamiński OCD
  Dla kogo?: Młodzież, Dorośli, Młodzież szkół średnich, Maturzyści, Studenci, Nauczyciele, Wykładowcy, Bezrobotni, Pracujący, Przedsiębiorcy, biznesmeni, Osoby konsekrowane, Animatorzy wspólnot, Członkowie wspólnot, Samotni, Poszukujący męża / żony, Narzeczeni, Rodzice, Rodziny, Małżeństwa, Małżeństwa z dziećmi, Małżeństwa bezdzietne, Małżeństwa w kryzysie, Pary niesakramentalne, Rozwodnicy, Wdowcy i wdowy, Chorzy, Z depresją, Z niepełnosprawnością, Przeżywający stratę, Uzależnieni, AA, Współuzależnieni, DDA
  Płeć: Dla kobiet i mężczyzn
  Temat(y): Formacja duchowa, Modlitewne, Życie duchowe
  Duchowość: Karmelitańska
  Max ilość uczestników: 100
 • Lokal rekolekcyjny: Dom rekolekcyjny
  Miejsce rekolekcji: Dobry Zakątek
  Miejscowość: Konstancin - Jeziorna
  Kod pocztowy: 05-550
  Adres: Słowackiego 8, Konstancin - Jeziorna
  Województwo: Mazowieckie
  Kraj: Polska
  797841503
swteresazlisieux
Znajduje się w: Rekolekcje klasyczne
Data aktualizacji: 06-09-2023. Wizyt: 68
Opis:

“mała droga” św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza będzie tematem kolejnego dnia skupienia w ramach Konstancińskiej Szkoły Modlitwy. Nauki wygłosi o. Jakub Kamiński OCD.

Konferencje będą poruszały tematykę rozwoju duchowego św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, która zaowocowała odkryciem małej drogi. Okazała się ona nową drogą do świętości we wspólnocie Kościoła, który poprzez nadanie świętej tytułu Doktora Kościoła potwierdził uniwersalność przesłania św. Teresy dla wszystkich chrześcijan.

Harmonogram:

10:00 – modlitwa wprowadzająca

10:30 – I konferencja

11:30 – przerwa kawowa

12:00 – spowiedź

13:00 – Msza Święta z homilią

14:00 – przerwa obiadowa

15:00 – II konferencja + modlitwa

16:30 – adoracja w ciszy

17:00 – zakończenie dnia skupienia

o. Jakub Kamiński OCD – duszpasterz, rekolekcjonista, wykładowca Carmelitanum. Urodził się 1977 roku w Międzyrzecu Podlaskim. W maju 1996 roku zdał maturę i już w sierpniu wstąpił do Zakonu Karmelitów Bosych Prowincji Warszawskiej. W Zakonie przeszedł formację początkową i po przyjęciu sakramentu święceń w 2004 r. został skierowany przez przełożonych do klasztorów w Warszawie, następnie do Rzymu, Drzewiny, Gorzędzieja k. Tczewa, Poznania. Obecnie przebywa w Warszawie. W 2017 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego obronił pracę doktorską pt: DZIEWICTWO MARYI W DEBACIE APOLOGETYCZNEJ OJCÓW KOŚCIOŁA IV WIEKU. Promotorem pracy był o. prof. Bogusław Kochaniewicz OP. Jest asystentem Warszawskiej Wspólnoty OCDS, członkiem Polskiego Towarzystwa Mariologicznego, ekonomem Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych.

30.09.2023r.

Dobry Zakątek

Słowackiego 8

Konstancin-Jeziorna

Bezpłatne zapisy na stronie: www.dobryzakatek.org

Wpis “MAŁA DROGA* MAŁEJ TERESY - O. JAKUB KAMIŃSKI OCD - DZIEŃ SKUPIENIA nie ma jeszcze recenzji. Napisz pierwszą!
-