Rekolekcje kapłańskie: „Pozwól mi ucałować mego ojca i moją matkę, abym potem poszedł za tobą” (1 Krl 19,20)

 • Termin
  Godz. rozpoczęcia: 17.00; zakończenia: 14.00
 • Prowadzący rekolekcje: ks. dr Jacek Stefański
  Dla kogo?: , Dla kapłanów
 • Miejsce rekolekcji: Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji
  Miejscowość: Wigry
  Kod pocztowy: 16-412
  Adres: Wigry 11
  Województwo: Podlaskie
  Kraj: Polska
  87 566 24 99
Znajduje się w: Rekolekcje klasyczne
Data aktualizacji: 25-09-2023. Wizyt: 330
Opis:

Tematem naszych biblijnych listopadowych rekolekcji kapłańskich będzie postać proroka Elizeusza. Jako uczeń proroka Eliasza, Elizeusz przypomina o konieczności naśladowania Boskiego Mistrza i o potrzebie trwania w ciągłości wiary i tradycji dla prawidłowego wzrastania w swojej tożsamości kapłańskiej. Zasada ciągłości, którą tak mocno podkreślał Benedykt XVI okazuje się kotwicą dla kapłana, który pragnie odpowiedzieć na głos Bożego powołania w celu prowadzenia autentycznego kapłańskiego życia, jakiego wymaga od nas nasz Boski Zbawiciel. Ciepiąc z przykładów świętych kapłanów i z mądrości Ojców Kościoła będziemy odczytywać na nowo znaczenie naszego kapłaństwa. Uczynimy to przy pomocy naszej Niepokalanej Matki, która nieustannie nam towarzyszy, stawia się za nami i kształtuje nas na wzór swojego Syna.

Rekolekcje prowadzi ks. dr Jacek Stefański, urodzony w Izraelu, kapłan diecezji ełckiej, biblista, były wieloletni seminaryjny ojciec duchowny kleryków oraz wykładowca Pisma świętego i języka hebrajskiego. Obecnie posługuje jako kierownik duchowy i zajmuje się formacją rekolekcyjną oraz biblijną w pokamedulskim klasztorze i Wigierskim Areopagu Nowej Ewangelizacji.

Wpis Rekolekcje kapłańskie: „Pozwól mi ucałować mego ojca i moją matkę, abym potem poszedł za tobą” (1 Krl 19,20) nie ma jeszcze recenzji. Napisz pierwszą!
-