PREVIEWWydarzenia rekolekcyjne

Rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej

zapraszamy-cie-na-rekolekcje-przygotowujace-do-spowiedzi-generalnej
Termin: od 08.12.2023 do 12.12.2023
Dla kogo?: Młodzież, Dorośli, Dla każdego, kto chce odmienić życie...
Płeć: Dla kobiet i mężczyzn
Wiek: od 18 do 99
Prowadzący rekolekcje: o. Sylwester Maćkiewicz OMI
Temat(y): Przebaczenie, Uzdrowienie wewnętrzne, Życie duchowe
Noclegi: Łóżko z pościelą, Bez noclegów
Posiłki: Śniadanie, Obiad, Kolacja
Odpłatność: PłatneZaliczka: 200zl
Max ilość uczestników: 15
Lokal rekolekcyjny: Dom rekolekcyjny
Miejsce rekolekcji: Alma Mater
Miejscowość: Obra
Kod pocztowy: 64-211
Adres: Szkolna 12
Województwo: Wielkopolskie
Kraj: Polska
Telefon: 516902508
e-mail: rekolekcjeobra@gmail.com
Organizator rekolekcji: o. Sylwester Maćkiewicz OMI
Opis:
  • Co to jest spowiedź generalna?

To zwyczajny sakrament pokuty i pojednania, jaki jest praktykowany w Kościele, z tą różnicą, że rachunek sumienia obejmuje dłuższy okres czasu, niekiedy całe życie. Dlatego też spowiedź generalna może trwać kilkadziesiąt minut, a nawet kilka godzin.

  • Czym są rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej?

To cykl konferencji, modlitw i nabożeństw, które pomagają dobrze się do takiej spowiedzi przygotować. Co więcej – podczas tych rekolekcji jest możliwość taką spowiedź odbyć. Rekolekcje odbywają się w gronie zamkniętym (10-20 osób), gdzie panuje atmosfera modlitwy i dyskrecji, a prowadzący jest „na wyciągnięcie ręki”.

Spowiedź z natury jest trudnym i delikatnym doświadczeniem, i wymaga szczególnego traktowania. Spowiedź generalna nie powinna odbyć się "z marszu"; dlatego chcemy każdemu uczestnikowi zapewnić komfort i odpowiedni czas na to niebywałe doświadczenie Bożego miłosierdzia.

  • W programie:

Piękne, głębokie, osobiste spotkanie z Bogiem, drugim człowiekiem i samą/samym sobą. Odbędzie się to poprzez codzienną Eucharystię, konferencje, nabożeństwa, spowiedź generalną, modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie. Istnieje także możliwość przyjęcia szkaplerza. Dokładny plan rekolekcji udostępniamy indywidualnie.

  • Cena: 

Im krótsze, tym tańsze - tak jest z urlopem, pielgrzymką czy rekolekcjami. Nasze doświadczenie prowadzenia rekolekcji ze spowiedzią generalną uczy nas, że optymalny czas ich trwania to cztery dni. Dlatego całkowity koszt rekolekcji to 680 zł (pobyt w pokojach 1-osobowych, cztery doby z pełnym wyżywieniem). Dla dojeżdżających oraz tych, którzy mają problemy finansowe, isnieje możliwość obniżki ceny