Rekolekcje biblijne dla małżeństw: „Pewnego dnia Elizeusz przechodził przez Szunem”... (2 Krl 4,8)

Znajduje się w: Rekolekcje klasyczne
Data aktualizacji: 15-10-2023. Wizyt: 212
Opis:

24-26.11.2023 – Rekolekcje biblijne dla małżeństw: „Pewnego dnia Elizeusz przechodził przez Szunem”... (2 Krl 4,8). Tematem naszych listopadowych rekolekcji dla małżeństw są dzieję Szunemitki (2 Krl 4,8-37; 8,1-6). Jest to jeden z najbardziej znamiennych epizodów w życiu Proroka Elizeusza. Rzuca ono światło na znaczenie małżeństwa i rodziny w świetle wiary. Pochylając się nad tym fragmentem Drugiej Księgi Królewskiej zobaczymy, jak łaska Boża nie tylko wspomaga, ale również i przemienia nas, gdy żyjemy w łasce i pokładamy całą swoją ufność w Bogu. W naszych refleksjach posłużymy się przemyśleniami św. Jana Pawła II, Ojców Kościoła i świętych. Zapraszamy zatem na wzgórze wigierskie, aby tu skosztować opieki Matki Bożej Niepokalanej nad małżonkami, którzy do tego miejsca przychodzą, aby umocnić swoją więź małżeńską i katolicką wiarę.

Rekolekcje prowadzi ks. dr Jacek Stefański, urodzony w Izraelu, kapłan diecezji ełckiej, biblista, były wieloletni seminaryjny ojciec duchowny kleryków oraz wykładowca Pisma świętego i języka hebrajskiego. Obecnie posługuje jako kierownik duchowy i zajmuje się formacją rekolekcyjną oraz biblijną w pokamedulskim klasztorze i Wigierskim Areopagu Nowej Ewangelizacji.

Wpis Rekolekcje biblijne dla małżeństw: „Pewnego dnia Elizeusz przechodził przez Szunem”... (2 Krl 4,8) nie ma jeszcze recenzji. Napisz pierwszą!
-