MODLITWA GŁĘBI – O. WOJCIECH DRĄŻEK – DZIEŃ SKUPIENIA

 • Termin
  Godz. rozpoczęcia: 10:00; zakończenia: 17:00
 • Prowadzący rekolekcje: o. Wojciech Drążek CMM
  Dla kogo?: Młodzież, Dorośli, Maturzyści, Studenci, Nauczyciele, Wykładowcy, Bezrobotni, Pracujący, Przedsiębiorcy, biznesmeni, Osoby konsekrowane, Animatorzy wspólnot, Członkowie wspólnot, Samotni, Poszukujący męża / żony, Narzeczeni, Rodzice, Rodziny, Małżeństwa, Małżeństwa z dziećmi, Małżeństwa bezdzietne, Małżeństwa w kryzysie, Pary niesakramentalne, Rozwodnicy, Wdowcy i wdowy, Chorzy, Z depresją, Z niepełnosprawnością, Przeżywający stratę, Uzależnieni, AA, Współuzależnieni, DDA
  Płeć: Dla kobiet i mężczyzn
  Temat(y): Formacja duchowa, Modlitewne, Weekendy rekolekcyjne
  Odpłatność: Bezpłatne
  Max ilość uczestników: 100
 • Lokal rekolekcyjny: Dom rekolekcyjny
  Miejsce rekolekcji: Dobry Zakątek
  Miejscowość: Konstancin - Jeziorna
  Kod pocztowy: 05-550
  Adres: Słowackiego 8, Konstancin - Jeziorna
  Województwo: Mazowieckie
  Kraj: Polska
  797841503
modlitwaowojciechdrazek
Znajduje się w: Rekolekcje klasyczne
Data aktualizacji: 24-11-2023. Wizyt: 409
Opis:

6 kwietnia Ojciec Wojciech Drążek, poprowadzi konferencje o praktyce modlitwy głębi jako drodze wewnętrznej przemiany i drodze do pełni życia. Serdecznie zapraszamy na kolejny dzień skupienia w ramach Konstancińskiej Szkoły Modlitwy.

 

“Modlitwa głębi to praktyka duchowa propagowana przez o. Thomasa Keatinga OCSO (1923-2018). Polega ona na trwaniu w Bożej obecności w głębokiej ciszy.

W praktyce modlitwa ta polega na porzuceniu zaangażowania w sprawy zewnętrzne i zawieszeniu, przynajmniej na poziomie intencji, wewnętrznego dialogu, który zwykle wypełnia świadomość. Chodzi o to, by starać się w czasie tej praktyki nie podążać za narzucającymi się nam odczuciami z ciała, emocjami, myślami, wyobrażeniami. Kiedy zaś łapiemy się na tym, że nasza uwaga umyka ku tym sprawom, należy łagodnie wrócić do postawy trwania w Bożej obecności i przyzwolenia na Jego działanie w nas. Pomaga w tym tzw. “święte słowo”, o którym piszemy poniżej.

Modlitwa głębi jest przygotowaniem naszych władz wewnętrznych na przyjęcie daru modlitwy kontemplacyjnej” (poglebiarka.pl)

 

Program:

I konferencja:

Najstarsza tradycja – kontemplacyjny wymiar Ewangelii.

Chrześcijaństwo jako przekaz duchowy z serca do serca.

Modlitwa jako relacja z Odwieczna Miłością, która ma nieskończoną siłą przemiany, transformacji życia.

II konferencja:

Jak praktykować modlitwę głębi?

Wprowadzenie do praktyki modlitwy głębi jako drogi wewnętrznej przemiany i drogi do pełni życia.

 

Harmonogram dnia skupienia:

10:00 – modlitwa wprowadzająca

10:30 – I konferencja

11:30 – przerwa kawowa

12:00 – spowiedź

13:00 – Msza Święta z homilią

14:00 – przerwa obiadowa

15:00 – II konferencja + modlitwa

16:30 – adoracja w ciszy

17:00 – zakończenie dnia skupienia

 

Ojciec Wojciech Drążek jest katolickim misjonarzem z międzynarodowego Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill. Pracował w wielu krajach mi. w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, we Włoszech oraz przez ponad 8 lat w Papui Nowej Gwinei, gdzie zajmował się nie tylko pracą misyjną, ale również edukacją i formacją duchową kandydatów do życia zakonnego. Posiada wieloletnie doświadczenie w towarzyszeniu osobom, które świadomie podejmują osobistą drogę duchową. Od 2013 roku jest krajowym koordynatorem Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej (Contemplative Outreach) w Polsce.

Prowadzi warsztaty, rekolekcje i sesje medytacyjne, uczy chrześcijańskiej drogi duchowej i praktyk z nią związanych. Jest zaangażowany w dialog ekumeniczny i międzyreligijny, działa w europejskim stowarzyszeniu Spiritual Directors in Europe, które promuje rozwój osobisty poprzez indywidualne przewodnictwo duchowe.

Jest tłumaczem książek z dziedziny duchowości mi. ojca Thomasa Keatinga i Richarda Rohra, pasjonuje się nowoczesnymi dziedzinami nauki oraz nowymi technologiami, kocha muzykę i książki, szuka sposobów integralnego rozwoju człowieka, w którym ciało, umysł i serce (wymiar duchowy) znajdują się w harmonii, a osoba może wzrastać zgodnie z zamysłem Odwiecznej Miłości.

Bezpłatne zapisy na stronie: www.dobryzakatek.org

Wpis MODLITWA GŁĘBI – O. WOJCIECH DRĄŻEK – DZIEŃ SKUPIENIA nie ma jeszcze recenzji. Napisz pierwszą!
-