Rekolekcje dla małżeństw. *NA DRODZE DO SZCZĘŚLIWEGO, TWÓRCZEGO I UDANEGO MAŁŻEŃSTWA.*

maly-mp
Znajduje się w: Rekolekcje klasyczne
Data aktualizacji: 03-02-2024. Wizyt: 347
Opis:

erdecznie zapraszamy na rekolekcje dla małżeństw które odbędą się w dniach 1-3 marca w Domu Rekolekcyjnego w Siedlanowie. Rekolekcje poprowadzi ks. Marcin Prudaczuk. W czasie rekolekcji będziemy chcieli odkrywać etapy dojrzewania miłości małżeńskiej i rodzinnej. Ukazując, że życie w tych wspólnotach domaga się nieustannego rozwoju i dynamizmu. Miłości nie służy bierność dlatego zwrócimy uwagę również na nasze ludzkie zaangażowanie w codziennym życiu. Zostaniemy poprowadzeni w kierunku zrozumienia prawdy, że miłość musi mieć również charakter misyjny oraz powinna opierać się o wspólny rozwój rozłożony w czasie. Będziemy opierać się na wybranych fragmentach Pisma Świętego.

Podczas rekolekcji poruszymy tematy związane z tak zwanymi „Sześcioma sprawdzianami miłości”

Współuczestnictwa

Sił

Szacunku

Zwyczajów

Kłótni

Czasu

 

Prawdziwie kochać to znaczy przyjąć druga osobę z jej wszystkimi słabościami ułomnościami. Tak właśnie kocha nas Pan Bóg. W tym znacząco różnimy się od Boga kiedy pragniemy kochać tylko za coś. Doświadczenie osoby i miłości Boga pozwala nam patrzeć z miłością na samego siebie jak również na innych ludzi.

Spróbujemy Nie patrzeć na to jak ktoś mnie kocha tylko jak sam potrafię kochać ile jest we mnie miłości ile ona mnie kosztuje. Czasami na drodze naszego rozwoju brakuje nam najprostszych rzeczy cech takich jak słuchanie i wsłuchiwanie się w to, co mówi współrozmówca, którą to umiejętność uważa się za ważniejszą niż mówienie.

Wpis Rekolekcje dla małżeństw. *NA DRODZE DO SZCZĘŚLIWEGO, TWÓRCZEGO I UDANEGO MAŁŻEŃSTWA.* nie ma jeszcze recenzji. Napisz pierwszą!
-