Rest Camp dla wypalonych 2.0

 • Termin
  Godz. rozpoczęcia: 19:00; zakończenia: 14:00
 • Dla kogo?: , dla zabieganych, szukajacych spokoju i wyciszenia, dla poszukujacych uważnosci, dla przemeczonych i wypalonych
  Temat(y): Pustelnicze, W ciszy, wyciszenie, Życie duchowe, medytacja chrzescjanska
  Duchowość: Benedyktyńska
  Noclegi: Łóżko z pościelą
  Posiłki: Śniadanie, Obiad, Kolacja
  Odpłatność: Płatne
 • Lokal rekolekcyjny: Dom wczasowy / Pensjonat
  Miejsce rekolekcji: Sobibór
  Miejscowość: Włodawa
  Kod pocztowy: 22-200
  Adres: Sobibór wies 30
  Województwo: Lubelskie
  Kraj: Polska
  796002603
 • Autor wpisu: Fundacja Malak
Znajduje się w: Rekolekcje klasyczne
Data aktualizacji: 13-05-2024. Wizyt: 379
Opis: Świat pędzi, a my biegniemy, czasem nie wiedząc dlaczego i gdzie. Patrzymy, ale nie widzimy. Słuchamy, ale nie słyszymy. Nie czujemy swojego oddechu, nie mamy kontaktu z ciałem, ze swoimi emocjami. Czujemy się wypaleni. Albo nic nie czujemy. Pierwszym krokiem wyjścia z tego stanu jest oderwanie się od swojego codziennego kontekstu. Zatrzymanie się. Zanurzenie się w ciszę. Danie sobie przestrzeni i czasu na złapanie oddechu, wytchnienie, odpoczynek! Właśnie z taką intencją powstał Rest Camp dla wypalonych. Podczas tych czterech dni stworzymy dla Was przestrzeń, w której Człowiek odpoczywa, dobrze się czuje i nabiera dystansu do życia i codzienności. To czas rozmów, spotkań, modlitwy, milczenia, bycia ze sobą, kontaktu z naturą, zanurzenia się w muzyce i medytacji. Jak będzie wyglądał Rest Camp 2.0?
Sierpniowe spotkanie w Sobiborze będzie bardzo intensywnym i głębokim spotkaniem się ze sobą samym i z Panem Bogiem. Rozpoczynamy w czwartek Eucharystią w plenerze i koncertem pod gwiazdami, by stopniowo wyciszać się i przygotować umysł i ciało do kontemplacji i medytacji chrześcijańskiej prowadzonej przez największy autorytet w tej dziedzinie – o. Maksymiliana Nawarę! Będziemy doświadczać ciszy w różnych odsłonach, poznawać piękno bycia ze sobą i głębokiej modlitwy bez zbędnych słów, doświadczymy czym jest medytacja i nauczymy się jak czerpać z niej korzyści dla swojego dobrostanu duchowego i psychofizycznego. Dowiemy się: jak oddychać, siadać do medytacji, jak się skoncentrować,
jak zaprzyjaźnić się z ciszą, polegającą na niepatrzeniu, niemówieniu i niemyśleniu,
jak medytować w ruchu,
czym w praktyce są metanie i modlitwa Jezusowa,
jak odpoczywać,
dlaczego medytacja jest tak skuteczna i potrzebna Człowiekowi.
Podczas Rest Campu będziemy doświadczać piękna w różnych odsłonach, a miejsce, do którego Was zapraszamy jest niezwykle ważnym elementem rest campowego procesu! Gdzie Was zapraszamy?
Poczuj sielski klimat polskiej wsi w odrestaurowanym siedlisku, które posiada duży teren i różnorodne noclegi. Zamieszkaj w stuletnich domach, spichlerzu, dawnej stajni albo w nowoczesnych domkach w gałęziach drzew. Domy są urządzone indywidualnie i z pomysłem. Uprościliśmy dla Was formę zapisu i ceny a niespodzianką będzie dla Was do której z przepięknych różnorodnych noclegów traficie! Będziecie zachwyceni – tak jak my byliśmy, kiedy zobaczyliśmy Siedlisko po raz pierwszy! Całe Siedlisko mamy zarezerwowane na wyłączność. Niesamowity komfort, cisza, spokój i bliskość natury będą nam codziennie towarzyszyć. Ujmujące za serce hasło ośrodka mówi samo za siebie: Celebruj życie, smakuj naturę. Bardzo jest ono nam bliskie i pokrywa się z jednym z celów naszego Rest Campu. Sobibór to coś więcej niż tylko bajkowy nocleg i jedzenie! Siedlisko Sobibór to dziewicza przyroda, czar meandrującej rzeki Bug i zachwycający urok pobliskich jezior Polesia Lubelskiego. Przyjedź i delektuj się smakiem zdrowych posiłków, które serwuje uważna kuchnia Siedliska w klimatycznej stodole typu loft. Posiedź bezczynnie oglądając bocianią rodzinę i doceń otaczające Cię piękno. TERMIN | 01 – 04 sierpnia 2024 r. MIEJSCE | Siedlisko Sobibór KOSZTY | podzielone na dwie wpłaty: Miejsce w apartamencie / domku: 2 osobowym – koszt całkowity 1650 zł / os.
3 osobowym – koszt całkowity 1530 zł / os.
4 osobowym – koszt całkowity 1450 zł / os.
Koszty podzielone są na dwie wpłaty – część opłaty pokrywana jest przy rejestracji na wydarzenie, a druga część po przyjeździe na wydarzenie, na miejscu!
W CENIE | Koszty obejmują: nocleg w bardzo komfortowych apartamentach / domkach
wyżywienie (3 kolacje, 3 śniadania, 3 obiady)
nieograniczony dostęp do Malakowej Kawiarni z ziołowymi naparami, przekąskami i zdrowymi smakołykami
pakiet uczestnika zawierający torbę, notatnik, ołówek, opaskę
prezent od Malaka
23% VAT
O prowadzącym.
o. Maksymilian Nawara OSB – polski benedyktyn, publicysta, doktor teologii patrystycznej, prowadzi Ośrodek Medytacji Chrześcijańskiej w klasztorze benedyktynów w Lubiniu, od 2018 opat prezes benedyktyńskiej Kongregacji Zwiastowania, zaangażowany w dialog międzyreligijny. (wiecej informacji na naszej stronie) zapraszamy: https://fundacjamalak.pl/rest-camp-dla-wypalonych-2-0/   Do zobaczenia – Malaki.
Wpis Rest Camp dla wypalonych 2.0 nie ma jeszcze recenzji. Napisz pierwszą!
-