Rekolekcje zmiany 2.0

 • Termin
  Godz. rozpoczęcia: 16:00; zakończenia: 14:30
 • Dla kogo?: , dla pragnacych i poszukujacych zmiany, sensu, uwaznosci i kontaktu z soba i naturą
  Temat(y): , zmiana, obecnosc, cisza, spokoj, natura, dobre jedzenie, troska o swój dobrostan
  Duchowość: Dominikańska
  Noclegi: Łóżko z pościelą
  Posiłki: Śniadanie, Obiad, Kolacja
  Odpłatność: Płatne
 • Lokal rekolekcyjny: Dom wczasowy / Pensjonat
  Miejsce rekolekcji: Gołębnik Gospodarstwo Agroturystyczne
  Miejscowość: Kazimierz Dolny
  Kod pocztowy: 24-120
  Adres: Rzeczyca 8
  Województwo: Mazowieckie
  Kraj: Polska
  796002603
 • Autor wpisu: Fundacja Malak
Znajduje się w: Rekolekcje klasyczne
Data aktualizacji: 13-05-2024. Wizyt: 173
Opis:

Co mam zrobić, żeby w moim życiu dokonała się zmiana?

Zmiana zaczyna się w momencie, w którym zatrzymuję się w codziennym biegu; w którym świadomie zostawiam za drzwiami to, co mnie rozprasza, dezintegruje oraz poszukuję rozwiązania. Lokalizuję w sobie “miejsce”, które mnie blokuje i uniemożliwia rozwój i podejmuję DECYZJĘ o zmianie. Zatrzymuję się, aby usłyszeć swoje myśli i złapać prawdziwy kontakt, żeby zobaczyć cel i zdecydować o tym, co mnie od niego oddziela, a w końcu – dostrzec, co mogę zrobić, żeby go osiągnąć.

Przestrzenią, w której chcemy się zatrzymać i stworzyć przestrzeń do zmiany będą nasze nadchodzące rekolekcje zmiany, które poprowadzi dla nas znany, ceniony ekspert i coach rozwoju – o. Wojciech Jędrzejewski OP.

Dwa bieguny zmiany!

Proces zmiany ma dwa bieguny: wgląd w siebie, odkrycie w sobie tego miejsca, z którego pytam i pragnę zmiany.

Drugim biegunem zmiany jest DECYZJA. Decyzje są formujące, nadające kształt, są określaniem kierunku; za decyzją idą w parze pierwsze kroki ku zmianie i podjęcie działania.

I to właśnie ten drugi etap zmiany będziemy zgłębiać podczas tych czterech dni spotkania ze sobą!

Wielowymiarowy odpoczynek i inspiracja!

Zapraszamy Cię do urokliwego miejsca w Kazimierzu Dolnym – do Agroturystyki Gołębnik, gdzie w ciągu kilku dni przejdziemy wspólnie przez tematy, które blokują w nas pełnię życia, takie jak:

⁃ brak przebaczenia, niespójność, niedojrzałość, lęk,
⁃ zatrzymanie się w trudnym doświadczeniu.

Ojciec Wojciech podzieli się z nami wskazówkami powrotu do dziecięcej radości, czerpania z życia garściami.


Rekolekcje zmiany to czas konkretnej pracy nad sobą, duża dawka wiedzy praktycznej, ale również okazja do zatrzymania się w pędzącej codzienności i przebywania w gronie otwartych ludzi. Będziemy gdzieś pośrodku niczego, bez turystycznego zgiełku i hałasu – w miejscu przepełnionym artystyczną atmosfery i nieskończoną ciekawością, w bliskości z dziką naturą. Otaczając się ciszą, pięknem i naturą chcemy zadbać o odpoczynek na wszystkich płaszczyznach: ducha, ciała i umysłu.

Zobacz miejsce, do którego Cię zapraszamy:https://golebnikeko.pl

Podczas naszych rekolekcji każdego dnia będzie sprawowana Eucharystia. Program Rekolekcji obejmuje STREFĘ DIALOGU i STREFĘ (aktywnego) ODPOCZYNKU.

>Strefa dialogu przewiduje konferencje ojca Jędrzejewskiego, warsztaty, pracę własną, rozmowy indywidualne, pracę w grupach, koncerty, rozmowy tematyczne – każdego dnia wprowadzimy inny element, co sprawi, że dynamika strefy będzie różnorodna. Zastrzegamy sobie możliwość wprowadzania zmian w trakcie trwania rekolekcji, w odpowiedzi na potrzeby czy chęć grupy.

>Strefa (aktywnego) wypoczynku jest przestrzenią na wspólne bądź indywidualne działania w terenie, co ma bardzo istotny wpływ na proces zmian, które mają się zadziać w każdym z nas. Kontakt z naturą i aktywność fizyczna są istotnym elementem oczyszczania umysłu i ciała. Ta część programu przewiduje propozycje dla tych, którzy potrzebują aktywnego wypoczynku, ale także dla tych, którzy pragną raczej odpocząć i poczuć siebie w innego typu aktywności – np. w praktyce uważności, w leżakowaniu, czytaniu książki czy zamknięciu się w specjalnie przygotowanym pokoju relaksacji. Każdy w wolności może wybrać każdego dnia to czego najbardziej potrzebuje.

Pamiętaj: nie ma zwykłych chwil. Przyjedź i doświadcz zmiany!

Termin: 05-08 września 2024 r.
Miejsce: GOŁĘBNIK https://golebnikeko.pl

Cena: Całkowity koszt miejsca w pokoju/studio 4-osobowym z łazienką to 1399 zł / os. (zaliczka 699,00 zł).

Po przejściu procedury rejestracyjnej, pobierana jest zaliczka w wysokości 699 zł. Pozostałą kwotę rejestracyjną w wysokości 700 zł wpłacisz na miejscu w rejestracji w Gołębniku, w dniu rozpoczynającym nasze “Rekolekcje zmiany 2.0″

Start Rekolekcji zmiany w czwartek o godzinie 19, koniec w niedzielę o godzinie 15.

Kilka słów o prowadzącym rekolekcje:

Wojciech Jędrzejewski OP – kaznodzieja, publicysta, rekolekcjonista, coach.

Współtworzy Dominikański Ośrodek Kaznodziejski. Pracował jako katecheta, był duszpasterzem młodzieży i studentów. Współpracownik Radia Plus, Religia.tv, Boska.tv. Publikował w Więzi, W Drodze, Tygodniku Powszechnym, Przewodniku Katolickim. Autor książek, m.in. Odwaga zmiany, Tęsknota, która rozszerza serce. Głosi rekolekcje i misje parafialne, posługuje Słowem księżom i siostrom zakonnym. Koordynuje warsztaty kaznodziejskie dla kapłanów i zajmuje się indywidualnym coachingiem kaznodziejskim. Prowadzi warsztaty czytania Pisma Świętego, które adresuje do małych grup duszpasterskich.

Rekolekcje mają charakter zamknięty i skierowane są do osób pełnoletnich. Obowiązują zapisy przez formularz.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, prosimy o kontakt na adres: rekolekcje@fundacjamalak.pl

Wpis Rekolekcje zmiany 2.0 nie ma jeszcze recenzji. Napisz pierwszą!
-