Ciało Świątynią Ducha Świętego

 • Termin
  Godz. rozpoczęcia: 18.00; zakończenia: 12.15
 • Prowadzący rekolekcje: p. Małgorzata Mączko
  Dla kogo?: Dorośli, Osoby konsekrowane, Animatorzy wspólnot, Członkowie wspólnot
  Płeć: Dla kobiet i mężczyzn
  Temat(y): Z warsztatami
  Noclegi: Łóżko z pościelą
  Posiłki: Śniadanie, Obiad, Kolacja
  Odpłatność: Płatne od: 600zl, do: 680zl,
  Max ilość uczestników: 12
 • Lokal rekolekcyjny: Dom rekolekcyjny
  Miejsce rekolekcji: Centrum Duchowości Sacre Coeur
  Miejscowość: Warszawa
  Kod pocztowy: 02-829
  Adres: ul. Taneczna 65
  Województwo: Mazowieckie
  Kraj: Polska
  518 222 206
 • Słowa kluczowe: modlitwa z ciałem
cialo-1
Znajduje się w: Rekolekcje klasyczne
Data aktualizacji: 26-06-2024. Wizyt: 73
Opis:

Nasze ciało, „stworzone na obraz i podobieństwo Boże” (Rdz 1, 26-27), jest mieszkaniem, świątynią Boga – Ducha Świętego (1 Kor 6,19). Od momentu chrztu, kiedy każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga, On - Duch Święty, zapragnął uczynić sobie z ciebie dom, nie do wynajęcia, lecz na stałe. I wierzysz w to czy nie, On i tak w tobie jest.

Rodzi się pytanie, w jaki sposób traktujemy tę świątynię Boga?

Nasze ciało jest szczególnym darem Boga dla nas. Służy nam w codzienności, potrzebujemy go do wypełniania naszej misji życiowej, naszego powołania, realizowanego w codziennych aktywnościach. Może stać się naszym sprzymierzeńcem w czasie modlitwy, zwłaszcza medytacji czy kontemplacji, wymagających dłuższego trwania w bezruchu. Proponowana sesja rekolekcyjna będzie łączyła elementy wyciszenia rekolekcyjnego z ćwiczeniami somatycznymi. Codzienne medytacje i adoracja mają pomagać nam odkrywać dar stworzenia.

Zapraszamy osoby o różnym doświadczeniu religijnym i w każdym wieku.

Proszę przywieźć: ciepły, wygodny dres, skarpety, szal lub kocyk do przykrycia, miękką matę lub koc na którym będą ćwiczenia. W razie pytań prosimy o kontakt z p. Małgorzatą Mączko, tel. 515 700 243, która poprowadzi tę sesję we współpracy z ekipą Centrum Duchowości.

Małgorzata Mączko: instruktor ćwiczeń somatycznych, zwanych świadomością ciała - terapią poprzez ruch. Członek Instytutu Edukacji Somatycznej – The Somatics Society Representing the Bodily Arts and Siences. Obecnie mieszka w Bydgoszczy, gdzie prowadzi prywatną praktykę - zajęcia ze świadomości ciała i terapię ruchem. Ponadto służy swoimi umiejętnościami i wiedzą w czasie warsztatów prowadzonych w różnych częściach Polski i za granicą.

Wpis Ciało Świątynią Ducha Świętego nie ma jeszcze recenzji. Napisz pierwszą!
-