Życie Św. Pawła - dla mnie życ to Chrystus

sw-pawel-apostol
Znajduje się w: Rekolekcje klasyczne
Data aktualizacji: 26-06-2024. Wizyt: 71
Opis:

Przyglądając się życiu św. Pawła, na podstawie Dziejów Apostolskich i listów Nowego Testamentu, a także przybliżając kontekst geograficzny, kulturowy i historyczny czasów, w których działał Apostoł Narodów, chcemy poznać jego losy, działalność ewangelizacyjną, ale w niej docierać także do naszego zadania we wspólnocie Kościoła i do samego Chrystusa.

Spotkanie odpowiada na hasło duszpasterskie tego roku: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Co to oznaczało w czasach św. Pawła, a co oznacza dziś, 2000 lat później?

Konferencje będą wprowadzeniem do historii życia św. Pawła, jego trzech podróży apostolskich, a także do listów, które Apostoł pisał do poszczególnych wspólnot. Chcemy spotykać św. Pawła w jego relacji ze Zbawicielem, szukając naszych dróg spotkania Go w naszej codzienności.

Skupienie poprowadzi pani Barbara Strzałkowska

Dr hab. Barbara Strzałkowska DSSH, prof. UKSW – kierownik Katedry Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym UKSW; wieloletni wykładowca i popularyzator Pisma Świętego; w latach 2008-2013 sekretarz a od 2023 członek Zarządu Stowarzyszenia Biblistów Polskich; autorka i redaktor naukowy książek biblijnych oraz artykułów naukowych; inicjator i kierownik kierunku Chrześcijańska turystyka religijna; ceniony przewodnik pielgrzymek po Ziemi Świętej i krajach biblijnych.

Wpis Życie Św. Pawła - dla mnie życ to Chrystus nie ma jeszcze recenzji. Napisz pierwszą!
-