Ognisko Miłości w Olszy

Status: osoba świecka
Funkcja: Organizator
Miejscowość: 95-063 Olsza
Województwo: Łódzkie
Kraj: Polska
693468233
Olsza
Znajduje się w: Organizatorzy rekolekcji
Data aktualizacji: 26-06-2021. Wizyt: 10024
Kilka słów o mnie:

Ogniska Miłości (Les Foyers de Charité), powstałe w 1936 r. z inicjatywy Marty Robin i ks. George’a Fineta,
są międzynarodowym dziełem katolickim, uczestniczącym w Nowej Ewangelizacji.
To wspólnoty ochrzczonych, kobiet i mężczyzn, których łączy jeden Duch i życie, ukryte w prostej pracy, modlitwie i we wzajemnych więziach.
Ich członkowie zdobywają się na bratnią miłość w trudzie i prawdzie relacji, zdając się na prowadzenie ojca – księdza odpowiedzialnego za wspólnotę, by na tej drodze doświadczać miłości Ojca.
Dzielą się ze sobą wszystkim, co ich stanowi i co posiadają. Duchowość, intelekt oraz ich dobra materialne są tym, co wnoszą „dla wspólnego pożytku”.
Zawierzają się Maryi. Ona wie, jak kruchy jest człowiek i jego starania. Ona wstawia się za nimi.
Misją Ogniska jest prowadzenie „domu Serca Jezusa, otwartego dla wszystkich” (tak Marta Robin rozumiała wolę Jezusa wobec Dzieła), przestrzeni sprzyjającej skupieniu i otwarciu się na Boże Słowo, głoszone w czasie rekolekcji.
W klimacie wyciszenia i modlitwy, włączeni w ofiarę wspólnoty, rekolektanci doświadczają spotkania z żywym, miłującym Ojcem.
Rekolekcje są więc propozycją całościowego spojrzenia na wiarę, by w niej znaleźć światło i siłę do życia na miarę Bożego powołania.

Ognisko Miłości w Olszy istnieje od 1994 r. Od 2010 r. prowadzi Niepubliczne Przedszkole im. Marty Robin. Codzienna modlitwa dzieci towarzyszy całemu Dziełu i wszystkim rekolektantom.

Ognisko Miłości w Olszy - Wpisy z sekcji "Wydarzenia rekolekcyjne"
Termin: od 26.12.2023 do 01.01.2024
Miejscowość: Rogów, Woj. Łódzkie
Termin: od 31.12.2023 do 01.01.2024
Miejscowość: Rogów, Woj. Łódzkie
-