Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej św. Józefa w Białogórze

Płeć: mężczyzna,
Status: osoba duchowna
Funkcja: Rekolekcjonista, Organizator
Miejscowość: 84-113 Białogóra
Województwo: Pomorskie
Kraj: Polska
578795250
glowny1
Znajduje się w: Organizatorzy rekolekcji
Data aktualizacji: 29-08-2018. Wizyt: 5621
Kilka słów o mnie:

Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej św. Józefa w Białogórze jest obiektem oddanym do użytku w 2016 r. Jego atrakcyjne położenie w urokliwym zakątku Pobrzeża Kaszubskiego w odległości 500 m od wydm nadmorskich i około 800 m od morza, w otoczeniu piękna przyrody, morskim klimacie czystego powietrza oraz panującej ciszy tworzy niezwykłą atmosferę do przeżywania rekolekcji, dni skupienia oraz wypoczynku z Bogiem.

W ramach naszej oferty organizujemy rekolekcje, dni skupienia, warsztaty zarówno dla duchownych, osób konsekrowanych oraz świeckich. Nasz dom otwarty jest ponadto na zorganizowane grupy o charakterze rekolekcyjnym oraz wypoczynkowym i konferencyjnym, a także na gości indywidualnych. Dom przystosowany jest również do przyjęcia osób niepełnosprawnych.

Ośrodek może jednorazowo przyjąć ponad 180 osób w dwóch budynkach. Całoroczny dom główny dysponuje 122 miejscami noclegowymi, w pokojach 2, 3 i 4 osobowych. W każdym pokoju znajduje się łazienka. W budynku głównym znajduje się również kaplica, duża stołówka, kawiarenka/jadalnia, sale konferencyjne i wypoczynkowe. Budynek letni, funkcjonujący od czerwca do września, jest w stanie przyjąć do 70 osób w pokojach 5-13 osobowych. W miesiącach letnich funkcjonuje również zadaszona kaplica polowa mieszcząca 200 osób.

Jednym z naszych największych atutów są bardzo dobre warunki żywieniowe uwzględniające specjalności kuchni regionalnej. W najbliższym otoczeniu (30 m) znajduje się również boisko sportowe, a nieco dalej (2 km) stadnina koni.

-