Fundacja im. Ojca Josepha Billa

Płeć: kobieta,
Status: osoba świecka
Funkcja: Organizator
Miejscowość: 31-069 Kraków
Województwo: Małopolskie
Kraj: Polska
692123518
skompresowane
Znajduje się w: Organizatorzy rekolekcji
Data aktualizacji: 26-02-2020. Wizyt: 2807
Kilka słów o mnie:

Co roku, na terenie Polski organizujemy pięciodniowe rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego i odnowy wiary, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zaskakująco szerokiego grona odbiorców. Naszym kierownikiem duchowym jest Ojciec Anthony Saji VC, który łączy pracę misjonarza w Ugandzie oraz rekolekcjonisty w Europie, Korei i Afryce Wschodniej. Podczas wakacyjnego spotkania gościmy zarówno rodziny jak i uczestników indywidualnych, ludzi młodszych i starszych, a także osoby konsekrowane. Uczestnicy przyjeżdżają gotowi słuchać Słowa Bożego i otworzyć się na jego działanie. W swoich świadectwach mówią uzdrowieniu i umocnieniu, którego doświadczyli podczas rekolekcji.

Fundacja im. Ojca Josepha Billa KRS 0000810252 powstała jako odpowiedź na potrzebę praktycznego wsparcia pracy duszpasterskiej i wychowawczej misjonarzy w Afryce Wschodniej. Celem Fundacji jest prowadzenie własnej działalności ewangelizacyjnej, dobroczynnej, oświatowej oraz kultu religijnego ze szczególnym wsparciem dla działalności prowadzonej w Afryce Wschodniej przez misjonarzy ze Zgromadzenia św. Wincentego à Paulo w Indiach (www.vincentiancongregation.org).

 

Fundacja powstała obok nieformalnej wspólnoty rekolekcyjnej, którą tworzą powracający i nowi uczestnicy letnich ćwiczeń duchowych, które zainicjował śp. Ojciec Joseph Bill. Świadectwo życia i pracy Ojca Anthony’ego, a wcześniej śp. Ojca Josepha Billa dla wielu stało się inspiracją do praktycznego zaangażowania we wsparcie misji w Afryce Wschodniej. Obecnie organizujemy pomoc finansową dla domu dziecka De Paul Boys Home w Kayunga w Ugandzie, który powstał z inicjatywy Ojca Anthony Saji VC i zapewnia utrzymanie i wykształcenie dla kilkudziesięciu chłopców, którzy większość roku spędzają pod opieką misjonarzy. Zapewniamy również wsparcie na potrzeby kształcenia kleryków studiujących w seminarium zgromadzenia. Nasza działalność i zaangażowanie w projekty rozwijają się na miarę bieżących potrzeb.

     
Fundacja im. Ojca Josepha Billa - Wpisy z sekcji "Wydarzenia rekolekcyjne"
thumb_wiadectwa-od-2023
Termin: od 12.08.2024 do 17.08.2024
Miejscowość: Otwock, Woj. Mazowieckie
Termin: od 12.08.2024 do 17.08.2024
Miejscowość: Otwock, Woj. Mazowieckie
-