Winnica Racheli *Uzdrowienie po aborcji*

Płeć: kobieta,
Status: osoba świecka
Funkcja: Rekolekcjonista
Miejscowość: 64-600 Diecezja Poznańska
Województwo: Wielkopolskie
Kraj: Polska
737903099
plakat-a4-winnica-terminy
Znajduje się w: Organizatorzy rekolekcji
Data aktualizacji: 28-02-2020. Wizyt: 1991
Kilka słów o mnie:

Winnica Racheli to rekolekcje dla osób, które bezpośrednio bądź pośrednio uczestniczyły w aborcji i są dotknięte jej bolesnymi skutkami. Rekolekcje oparte są na Piśmie Świętym. Rozpoczynają się sceną, w której Jezus mówi do kobiety cudzołożnej: „Ja ciebie nie potępiam”. To jest ogromnie ważne błogosławieństwo, ponieważ każdy przyjeżdża z ogromem nie tylko poczucia wstydu, ale także poczucia niegodności. To blokada w sercu, emocjach i w psychice. Ważny moment to uznanie naszych dzieci. Decyzja o aborcji nigdy nie jest decyzją jednej, często podejmowana pod presją i na ogół ze względu na brak wsparcia bądź poczucie zagrożenia. W prawie każdej historii powtarza się, fakt, że w tym trudnym momencie nie ma przy nich osoby, która by udzieliła wsparcia.

Grupa to maksymalnie 12-13 osób. Staramy się, aby każdy poczuł się bezpiecznie i dobrze. Na rekolekcje zapraszamy nie tylko kobiety, ale i ojcowie tych dzieci, a także rodzeństwo, jako osoby, które syndrom poaborcyjny dotknął pośrednio.

Syndrom poaborcyjny - Niektórzy określają to mianem pustki, tak jak by zniknęła jakaś część ich życia. Nic nie jest w stanie im tej pustki wypełnić i zawsze w tych osobach pozostanie jakiś smutek. Czasami latami ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że wynika to właśnie z doświadczenia aborcji osobiście lub w rodzinie. Rekolekcje to czas wyrażenia uczuć, żalu, złości, poczucia winy, konieczne aby przygotować się na przebaczenie sobie i innym. Przebaczenie jest kluczowym elementem uzdrowienia serca. Uczestnicy poprzednich edycji mówili wprost „kamień mi z serca spadł”, „mogę wreszcie zacząć myśleć dobrze o drugim człowieku”, „poradzę sobie z tym”.

Miejsca: Poznań, Warszawa, Koszalin, Piwniczna, Szczecin, Gdańsk, Kraków. Rekolekcje odbywają się cyklicznie.

-