Dwaserca.eu

Płeć: mężczyzna,
Status: osoba duchowna
Funkcja: Rekolekcjonista, Organizator
Miejscowość: 43-300 Bielsko-Biała
Województwo: Śląskie
Kraj: Polska
Znajduje się w: Organizatorzy rekolekcji
Data aktualizacji: 14-05-2020. Wizyt: 1878
Kilka słów o mnie:

W obecnym roku przeżywamy stulecie poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz stulecie kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque przez papieża Benedykta XV. Te dwa jubileusze łączymy z programem rekolekcji DWA SERCA oraz rokiem duszpasterskim Kościoła w Polsce, który w ciągu trzech najbliższych lat pochyla się nad tajemnicą Eucharystii. Hasłem obecnego roku są bowiem słowa: „Eucharystia daje życie”. Przypominając sobie życie i posłannictwo św. Małgorzaty Marii, pragniemy więc ją naśladować w jej wielkiej miłości do Eucharystii oraz wynagradzania za grzechy przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Dlaczego rekolekcje na podstawie Litanii do Najświętszego Serca Jezusa?

Litania obecnie odmawiana w Kościele zawiera 33 wezwania do Serca Jezusa. Dlatego program rekolekcji opiera się na 33 wezwaniach z litanii do NSPJ, na podstawie których są opracowane medytacje, przybliżające każdego dnia uczestnika do zgłębiania kolejnych tajemnicy Serca Jezusa, co determinuje do głębszego życia apostolstwem NSPJ po uroczystym zawierzeniu. Program podzielony został na 5 tygodni, w których wprowadzamy uczestnika w 5 tajemnic nabożeństwa do NSPJ ( wdzięczności, tajemnicy eucharystii, obietnicy, wynagradzania i apostolstwa)

Dwaserca.eu - Wpisy z sekcji "Rekolekcje Internetowe"
thumb_dwasercaeu
Termin: 17.05.2020
Temat(y): Ewangelizacyjne, Formacja duchowa, Modlitewne, Psychologiczne, Przebaczenie, Uzdrowienie wewnętrzne, Z dietą oczyszczającą, Życie duchowe, teologiczne
-