Dom rekolekcyjny Karmelitanek Dzieciątka Jezus

Płeć: kobieta,
Status: osoba duchowna
Funkcja: Organizator
Miejscowość: 17-300 Siemiatycze
Województwo: Podlaskie
Kraj: Polska
796 480 054
dom-rekolekcyjny
Znajduje się w: Organizatorzy rekolekcji
Data aktualizacji: 02-01-2022. Wizyt: 1672
Kilka słów o mnie:

Kilka słów o naszym domu rekolekcyjnym, w którym z radością na Was czekamy 😄
Dom Rekolekcyjny został założony w 2005 roku. Jest on usytuowany w pięknej starej dzielnicy Siemiatycz, obok barokowego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Za domem rozpościera się widok na zalew i na las. Wewnątrz domu pierwsze miejsce zajmuje kaplica pw. św. Józefa, któremu zawdzięczamy wybudowanie domu. Kaplica jest jasna, przestrzenna, z chórem.
Dom posiada także salę konferencyjną, jadalnię dla 70 osób, pokoje głównie 2 i 3 osobowe z łazienkami ( ok. 80 miejsc), windę oraz dostępną pralkę. Prowadzimy także sklepik z książkami i dewocjonaliami – szczególnie związanymi z duchowością Karmelu. Za domem znajduje się ogród kwiatowy, ścieżki ze stacjami Drogi Krzyżowej, miejsce na ognisko i piękny teren rekreacyjny.
Z pobytu w naszym domu korzystają grupy z całej Polski i nie tylko. Gościmy zorganizowane grupy dorosłych, młodzież i dzieci, pragnące przeżyć u nas czas swoich rekolekcji i skupień. Służymy także gościną osobom prywatnym, które pragną wypocząć lub zwiedzają Podlasie i okolice. Do naszego domu przybywają również osoby duchowne, by przeżywać czas swoich rekolekcji indywidualnych.
W naszym domu organizujemy także rekolekcje w duchu karmelitańskim, a dla mieszkańców Siemiatycz i diecezji organizowane są również spotkania formacyjne. Nasi diecezjanie licznie biorą udział w corocznej nowennie do św. Józefa i Mszy świętej odpustowej 19 marca.
Obok naszego domu znajduje się również XIX-wieczna cerkiew św. Apostołów Piotra i Pawła. Dom usytuowany jest blisko centrum, więc łatwo jest zobaczyć synagogę, zachowaną oranżerię Księżnej z Sapiehów Jabłonowskiej, w której dziś znajduje się Szkoła Muzyczna, cmentarną zabytkową kaplicę św. Anny, cmentarz żydowski, Kościół św. Andrzeja Boboli i nową cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego.
W odległości kilkunastu kilometrów znajduje się Święta Góra Grabarka – miejsce pielgrzymek chrześcijan prawosławnych.

-